שמי רבקה, אמא מאושרת ל 3 מקסימים, עובדת בתחום מערכות המידע בבוקר, וחוגגת במטבח אחה"צ. 

כל השבוע מחכה רק לשבת המלכה מהרבה מאד סיבות טובות. אחת מהן היא… הכנת העוגה הנבחרת לשבת! ואם יש אורחים לסעודת השבת וצריך להשקיע בקינוח – זו בכלל חגיגה.

בשנים האחרונות תחביב האפייה הפך לחלק בלתי נפרד ממני. זה מתחיל מקריאת מתכונים ברחבי הרשת, עיתונים, וספרי בישול נבחרים. עובר דרך המחשבה איך אוכל להתאים את המתכון אלי: לדרישות הכשרות העיליות בביתנו (הפיכה לפרווה במידת הצורך), להעדפות חבורת המבקרים שלי (רק שוקולד אמא!) ולגיוון בצורת ההגשה והקישוט (לא מסוגלת להכין שוב את אותו מתכון באותה צורה! זו ממש שריטה קשה). גם ההכנה עצמה היא חוויה עבורי. אני אוהבת להתנסות בחומרי גלם חדשים, לפשט שיטות הכנה מורכבות או לבחור דווקא במתכונים המסובכים והמושקעים כשנחה הרוח. ולסיום – איך אפשר בלי תמונה אחת או שתיים ? הרי איך נזכור מה היה פה אחרי שנסיים עם הקלוריות? מסתבר שגם הצילום הפך להיות תחביב לא פחות גדול מהאפייה.

לאט לאט הצטברו אצלי מתכונים מומלצים וצילומים רבים ששיתפתי עם חברות ובני המשפחה המורחבת. התגובות המעודדות גרמו לי לחשוב כי בסופו של דבר הגיע הזמן ליצור עבורם בית מסודר .

אז אם הגעתם לבלוג שלי – ברוכים הבאים! מקווה שתמצאו מתכון תפור למידות ולצרכים שלכם, שתיהנו מהטיפים השזורים לאורך הבלוג, והכי חשוב – לא תפחדו לנסות !

שבת שלום!

סגירת תפריט